Zdravá strava pejska, jak se časem mění a vyvíjí 1.díl

1 Díl

Zdravá strava pro pejska v jakémkoliv věku a zdravotním stavu

Tak to je přesně to, čemu se v naší chovatelské stanici již mnoho let věnujeme.

Už ani nevzpomínám, co vše jsme doma zkrmovali našim ovčákům, když jsem byla ještě dítě. Ale moc dobře si pamatuji, že to pejskům sem tam dost ubližovalo.

Dříve nebylo krmení na výběr a krmilo se, co doma bylo. Později maso z jatek nebo cvičáku. I k tomuto sortimentu se dostat nebylo jen tak. Maso bylo na příděl jen pro členy Základní kynologické organizace. A z jatek? To musel mít páníček známé.

Už jako holka jsem s tím měla obtíže, když zkažené maso zasmrdělo celé okolí. Dokonce, když to maso plné salmonel jsme museli pokrájet a dát spařit na vařiči v garáži. Nedej Bože říznout se nožem při krájení!

Fuj. Děs, co to bylo za odpad. Zapáchající zbytky plné červů. Spařilo se to a krmilo. A pes?

Co pejskům zbývalo? Sežrali to a jejich exkrementy tomu odpovídaly!

Až po opravdu mnoha letech jsme mohli začít krmit granule a to bylo doslova TERNO. Žádné krmení hnusným zapáchajícím odpadem. To ještě nebyly granule v tak v mizerné kvalitě

Později, jako u všeho, se i zde začalo vymýšlet, jak ušetřit. Začínalo to být znát na zdraví pejsků

Když jsem dospěla a pořídila si vlastní psy, začala jsem sledovat, co granule způsobují a měnila a měnila značky, jak na běžícím páse.

Získávala tak první, vlastní zkušenosti a začala být nekompromisní.

Jestli mi někdo poradil, co ano a co ne? Tak to, až na kuriozní výjimky nefungovalo vůbec. Prostě páníčku přijď si na to sám, jsi konkurence, jak jsem slýchávala.

Pokračování v 2 díle

Miluji pejsky. A proto vznikl projekt o psech a jejich zdraví. Mohu tak pomoci s výběrem štěněte, ale i objasnit, že tím to teprve začíná! Po 20letech vlastního chovatelství jsem pochopila, že nejdůležitější pro pejska je správná výživa, a proto se zaměřuji na mokré maso a granule lisované za studena více informací naleznete zde>>