Jaké štěně do bytu, a proč si pořizujeme i větší plemena?

I malé štěně může být nezvládnutelné, když není vychovávané!

Jak postupovat, když si pořizujeme štěně a jaké si pořídit, aby byla spokojena celá rodina i pejsek?

Nejprve zvážit všechna pro a proti, proč a pro koho pejska pořizujete a kdo se bude starat a jak.

Pořídit si pejska to je velmi zásadní rozhodnutí, které ovlivní život všech okolo něj! Proto je zapotřebí postupovat velmi promyšleně. Není jedno, jakého pejska si pořídíme, protože štěně, i když je roztomilé brzy vyroste a může vzniknout problém, kam s pejskem!

Velké plemeno potřebuje vyřádit, prostor a odreagování se, to je pro většího pejska podmínkou!

Když si páníček pořídí pejska musí předem vědět, kolik času na něj bude mít, aby nedošlo k rozčarování a zvažování, jak dál. Také vědět k jakým účelům si pejska pořizuje. Určitě to, že jej mají i známí není dobrý krok pořídit si štěně, které později nemusí zvládnout!

Ano můžete mít velkého psa v bytě, ale několik hodin denně musí být venku, aby se vylítal a doma neničil vše okolo sebe. Velký průšvih je pokud velkého psa zavřete do klece, kde čeká než přijdete z práce. Rychle pochopíte, že to takto nejde!

Já když si pořizovala štěně věděla jsem, jaké mám priority a proč pejska chci. U první fenky jsem nepostupovala zcela promyšleně a mnoho informací jsem si musela zjistit. Časem jsem pochopila, co je důležité a proč a dle toho postupovala při pořízení dalšího štěněte!

Já kdysi šla systémem pokus – omyl, trvalo dlouho, než jsem mnohé pochopila a naučila se! Dnes už vím, že nestačí jen předat štěně, ale starat se víc a dál, tak mohu pomoci lidem i pejskům mnohem víc, než jsem tušila!

Miluji pejsky. A proto vznikl projekt o psech a jejich zdraví. Mohu tak pomoci s výběrem štěněte, ale i objasnit, že tím to teprve začíná! Po 20letech vlastního chovatelství jsem pochopila, že nejdůležitější pro pejska je správná výživa, a proto se zaměřuji na mokré maso a granule lisované za studena více informací naleznete zde>>
Komentáře