Proč jsem se rozhodla psát

Často vzpomínám na své začátky s prvním pejskem, štěnětem dle mých představ. Dodnes z toho mám smíšené pocity.

https://stana-lisnerova.cz

Ano pořizovala jsem si štěně, po kterém jsem dlouho toužila a chtěla si splnit své „velké“ přání. Nic jsem o tom, jak správně postupovat nevěděla a tak udělala mnoho významných chyb. Fenka byla již doma nebylo co řešit. Později, když jsem si pořizovala další štěňata už jsem postupovala mnohem promyšleněji s již více konkrétními cíli. I tak jsem dělala chyby, i když jiné!

Pokaždé je to jiné a chyby stejně naděláme každý, ale měly by být již menší, méně citelné a nesmí na to doplácet hlavně naši mazlíčci. Ti za to vůbec nemohou. Až zkušeností s více pejsky a po mnoha letech mi to vše začalo dávat logiku a správnou cestu „pro příště“!

V okamžiku, když jsem si uvědomila, že i vy páníčci děláte stejné chyby, jako já kdysi, rozhodla jsem se vám pomoci konkrétně. Nějakou dobu jsem proto přemýšlela, jak a co nejméně složitým způsobem. Co vlastně hledáte? Uvědomila jsem si, že to co vyhovuje nejvíce mně a proč pomůže i vám. Vždyť ani mně nestačilo jen říct, co a jak mám dělat, ale doma si informace v klidu přečíst, vracet se k tomu a tak mnohem více pochopit.

Toto mi trvalo dost let, než jsem pochopila, že potřebujete mnohem víc, než „jen“ převzít štěně!

Najednou první, sice velmi neumělá publikace byla na světě. Ukazovala cestu i s ukázkami nezdarů. Hlavně, jak se jim vyhnout! Začaly vznikat další publikace – knihy na konkrétní téma. Najednou mi páníčci začínali volat či psát, že to je to, co hledali a co ještě potřebují.

Řekla jsem si, „Hurá, to je správná cesta, jak pomoci, aby se mi štěňata nevracela, protože páníček to a to nevěděl, neměl důležité informace“. I když to jsou jen ty lepší konce. Bohužel někdy dopadne pejsek hodně špatně a to bolí všechny i chovatele.

A proč dílčí publikace? Protože když informace doslova „narvu“ do jedné knihy nebudete to chtít hledat a hlavně se v knize nevyznáte. Takto víte, co hledáte a proč a na co se doptat! A to je můj chovatelský cíl!!!Také každý potřebujeme něco jiného, jiné informace!

Absolutní základ tvoří dvojice Jak pořídit štěně ve 4 krocích, Jak naučit štěně zůstat doma samo. To je doslova pecka, protože v konkrétních krocích objasňuje postupy při vybírání, rezervaci štěněte i bezpečné cestě domů a v druhé objasňuje první výchovný krok učení osamostatnění se. Vše jednoduše a konkrétně.

Miluji pejsky. A proto vznikl projekt o psech a jejich zdraví. Mohu tak pomoci s výběrem štěněte, ale i objasnit, že tím to teprve začíná! Po 20letech vlastního chovatelství jsem pochopila, že nejdůležitější pro pejska je správná výživa, a proto se zaměřuji na mokré maso a granule lisované za studena více informací naleznete zde>>
Komentáře