Co dělat, když na vycházce pes zbaští návnadu?

  • To je vždycky průšvih, jako hrom a řešit se musí okamžitě, protože není na co čekat.

Když se něco takového stane je nutné snažit se vyvolat zvracení okamžitě, ale co když to nejde? Co pak? Rychle, bez odkladu spěchat k veterináři, protože tady je každá minuta drahá. Když se to stane doma a pejsek něco sežrat, například i návnadu na myši lze reagovat rychle. Rozhodně je to jednodušší, než když jste někde na vycházce! I tam vyvolat zvracení a spěchat na veterinu!

Jak to bylo u nás a jak jsem postupovala, když mi fenka bišonek zbaštila návnadu na myši?

  • Tak to byl průšvih, jako hrom. Navíc fenka měla malinká štěňata, o to byl malér větší. Co teď? Rychle jsem se snažila vyvolat zvracení, ale nepovedlo se, tak mě napadlo do fenky nalít mléko, jako 1. pomoc. Doslova jsem do fenky nalila v několika dávkách skoro půl litru mléka a nic, nezvracela.
  • Rychle jsem jí vzala a odvezla na veterinu. Lékařka podala kapky na zvracení. Netušila jsem, že existují kapky, které se kapou do očí. Nezabraly ani na 3. kápnutí a to už byla dávka pro velká plemena. Co teď zvažovala veterinářka. Nezbývá nic jiného než peroxid do pusy, je to humus, ale nic jiného nezbývá, má štěňata a musí je kojit!
  • Podala postupně 5x dávku peroxidu ve vodě, i teplé a to už je opravdu „humus“. Výsledek? Dokud fenka neměla doslova přeplněný žaludek k prasknutí nevyzvracela se. Až pak se povedlo, vše vyzvracela a nijak jí to nepoznamenalo, naštěstí pro nás všechny!
  • Takže první pomoc pro příště – mléko skvělá volba, hodně obsah žaludku naředilo a to je důležité a pak peroxid do vody poměr 1:5 a nalít do čumáčku (opatrně stříkačkou do koutků, protože by se to mohlo jinak dostat do plic! Dávala opakovaně 2 stříkačky velké! To vyvolá dávení!

Co pak řekla veterinářka?

na tyto kapky nereaguje cca 3% psů, a na peroxid 1% psů, zafungovalo až přelití žaludku, prostě někudy to muselo ven. Obě jsme si oddechly, že jsme to zvládly. Doma měla fenka 2 hodiny klid a šla kojit, jakoby se „nechumelilo“ Víc štěstí, jak rozumu!

  • Proč to píší až takto sugestivně? Jako varování, poučení i radu, jak postupovat. Nikdy nevíte jestli se vám to také nestane!

Takže peroxid naředit a čekat, opakovaně po cca 15 minutách

Miluji pejsky. A proto vznikl projekt o psech a jejich zdraví. Mohu tak pomoci s výběrem štěněte, ale i objasnit, že tím to teprve začíná! Po 20letech vlastního chovatelství jsem pochopila, že nejdůležitější pro pejska je správná výživa, a proto se zaměřuji na mokré maso a granule lisované za studena více informací naleznete zde>>
Komentáře