Odčervování pejsků

Proč je to důležité?

naše štěně Ella schnauzers ze Spořických luk v nové rodině, není kouzelná?

Jak často odčervujete pejsky a čím?

  • A proč jsou štěňata někdy plná parazitů,

Důvod je jednoduchý.

Parazity přenese do štěňat matka, a to v době březosti. Proto je nutné fenu před krytím pořádně odčervit, ale i tak ve feně celý život nějací paraziti zůstávají. Nelze se jich zbavit úplně. Feně, psovi nevadí, ale štěněti ano.

Štěňata mají svoji vlastní frekvenci odčervování danou vývojem. Pasta pomůže téměř veškeré parazity vypudit z tělíčka velmi šetrně a ne je rozložit ve střevech, jako by to udělala přímo tabletka.

Neodčervená, neošetřená štěňata jsou brzy velmi nemocná a umírají v obrovských bolestech, kdy paraziti mohou zalézt až do plic a srdce a tak štěně zahubí.

Neodčervené štěně často uhyne za velkých bolestí, selhání organismu. To je nelidské, zrůdné. V takovém stavu už ani veterinář nemůže pomoci.

Přeji vám krásný život s pejskem, mnoho jen šťastných chvil vzájemně prožitých

Miluji pejsky. A proto vznikl projekt o psech a jejich zdraví. Mohu tak pomoci s výběrem štěněte, ale i objasnit, že tím to teprve začíná! Po 20letech vlastního chovatelství jsem pochopila, že nejdůležitější pro pejska je správná výživa, a proto se zaměřuji na mokré maso a granule lisované za studena více informací naleznete zde>>
Komentáře