Hledám štěně, můžu si to tak týden vyzkoušet a pak se rozhodnout?

Hledám štěně, ale nic o tom nevím poraďte. Tak s takovými dotazy se setkávám dost často. Ale štěně na vyzkoušení?
Nikdy jsme doma pejska neměli a nevím, zda to zvládneme. Můžu si to tak týden vyzkoušet a pak se rozhodnout? Dokonce tuto variantu chtěla mít poznamenanou ve smlouvě – štěně na vyzkoušení.


Zůstala jsem doslova přikována, velmi mě takovýto dotaz překvapil či spíše zarazil.

Je vidět, že stále někteří zájemci netuší, co to znamená pořídit si štěně, dát mu mnoho lásky a žít jeden pro druhého. Naštěstí se s takovýmto velmi zvláštním požadavkem setkávám velmi ojediněle.

Tato paní vůbec netušila, co takovýto pokus udělá s psychikou štěněte. Že je někde na zkoušku a pak vráceno stejně, jako kabát, který nesluší.

Vysvětlila jsem, že štěně je vychováváno s maximální péčí a láskou, kterou jsme schopni doma dát a věříme, že si najde páníčka, který jej bude milovat stejně, jako my a ne takto přemýšlet.

Byla jsem moc ráda, že jsme našli jinou milující paničku, která své štěně, dnes již dospělou fenku miluje tak, jak si zaslouží.

I na tomto zvláštním případu jsem pochopila, jak moc je důležité s novými páníčky mluvit o všem, co je čeká, když si pořídí štěně. Že štěně je sice roztomilé, ale také zlobivé, neposedné a co může ochutná. Včetně časopisů, bot či kabelů.

Stále bylo lepší, že panička sdělila, jaké má představy, než aby si vzala štěně a za týden ho vrátila, že pejsek narušuje životní standart rodiny

Nejen tento případ mě donutil vytvořit informační příručku či ebook, jejichž snahou je objasnit nejedno úskalí na společné cestě páníček štěně a na nutnost štěně vychovávat tak, aby se , co nejdříve chovalo přesně tak, jak páníček požaduje. Na vše se musí pomalu a s klidem, vždyť se jedná o psí dítě, které se musí teprve vše naučit a mnohé pochopit.Stanislava Lisnerová
Miluji pejsky a vše, co s nimi souvisí. Pomáhám páníčkům s výběrem štěněte, či jak se o pejska, co nejlépe postarat, abyste vytvořili prima partu na mnoho let. Pejsek vám vaši lásku mnohonásobně vrátí více informací o mě naleznete zde>>

ebook zdarma

Moje první štěně

Vytvořila jsem pro vás ebook, kde naleznete mnoho zajímavých informací, ale i také názorných příkladů,které vám mohou pomoci s výběrem pejska na mnoho let

Komentáře
  • Chcete si pořídit štěně? Ebook vám napoví, jak na to

  • Nejnovější příspěvky
  • Potkáme se na Facebooku
  • Archivy