Mám štěně, a co teď?

Mnoho důležitých informací o pořizování štěněte je i v ebooku Jak pořídit štěně ve 4 krocích.(viz,nabídka)

Ale jak jej začít vychovávat k samostatnosti, to už je těžší

Když jsem si kdysi já pořizovala štěně vůbec jsem netušila do čeho jdu, a co vlastně očekávám od štěněte. Zda to nebude mylné rozhodnutí, na které může doplatit právě fenka.

Fenka, která nemůže za to, že panička není vůbec na výchovu a péči připravena. Prostě jen chtěla pejska a nedomýšlela to, co to následně přinese.

První dny a noci nebyly moc klidné, fenka často plakala a potřebovala hodně utěšovat 

Hledala jsem informace, kde se dalo, časopisy, internet, ale tam nic moc a od chovatelky jsem získala jen kusé informace s dodatkem: To zvládnete nebojte.

Takže příprava „jako fík“

I to byl důvod psaní ebooků na toto téma, nebo příruček, které předávám páníčkům ke štěněti, aby byli více připraveni a informováni, než si přinesou štěně domů.


Co dělat, když nevím?

Ano, když chcete a hledáte informace, naleznete přesně to, co je třeba vědět. Já osobně doporučuji takovým nezkušeným páníčkům, jako jsem byla kdysi já, aby se nedali a ptali se na vše, co je zajímá a to hlavně dříve, než si pejska přinesou domů.

Mnohdy také páníček, který měl pejska před například 10-15 lety dávno zapomněl, co štěně potřebuje a že je to jen malé dítě, které zlobí, neposlouchá a ničí věci okolo sebe.

Když už máme pejska doma měli byste být informováni od chovatele, protože ten nejlépe zná potřeby svých odchovů

Umět poradit

Jako chovatelka s 10letou praxí již vím, co je třeba objasnit a také vím, jak moc je důležité, aby nový páníček mohl zavolat, zeptat se kdykoliv později to uzná za vhodné.

Nejen, že tím získávám zpětnou vazbu, jak se našim zlatíčkům vede, ale hlavně mohu poradit tam, kde je to třeba a někdy je to důležité.

Proč tedy je důležité ptát se  dříve, než si přinesete pejska domů?

Právě proto, abyste se vyvarovali zbytečným problémům, které neuvážené rozhodnutí může přinést, a které se složitě řeší.

Například, když si pořídíte pejska úplně jiného, než jste chtěli a jak se o štěně postarat. 

ebook Moje první štěně, doporučuji

Pejsek není hračka na odložení, když se znelíbí

PS.

Po několika velmi nepříjemných zkušenostech jsem se rozhodla zvýšit předávání informací páníčkům od A-Z pomocí příručky zaměřené na to, co doma.

Také ebook je skvělý pomocník pro začínající páníčky, doporučuji. Zde naleznete vše doslova „polopaticky“

Využijte ebooky z naší nabídky, vychází z mnohaleté praxe

Miluji pejsky. A proto vznikl projekt o psech a jejich zdraví. Mohu tak pomoci s výběrem štěněte, ale i objasnit, že tím to teprve začíná! Po 20letech vlastního chovatelství jsem pochopila, že nejdůležitější pro pejska je správná výživa, a proto se zaměřuji na mokré maso a granule lisované za studena více informací naleznete zde>>
Komentáře