Jak jsem přemýšlela, když jsem si pořizovala své první štěně, a jak postupuji dnes?

Často přemýšlím, jak moc jsem se změnila od pořízení si svého prvního štěněte a přístupu k pořizování si pejska.

Když jsem si šla pro svoji první fenku bišonka vybírala jsem srdcem, citem ke krásnému štěněti a ne dle vlastních priorit! Nebrala jsem v úvahu, co bylo mým snem a co jsem vlastně chtěla. To bylo štěně na výstavy a možná na chovatelské účely. Ale protože jsem nepostupovala dle svých „jakýchsi“ budoucích ambicí pořídila jsem si štěně zcela nevhodné k výstavám a chovu. Když už byla fenka doma nedalo se nic dělat. Vrátit jí? To by mi emoce nedovolily. Ale pochopila jsem co chci a jak příště postupovat!

Začala jsem vyhledávat informace, kde jen to bylo možné! Pravda bylo jich hodně poskrovnu, ale dávala jsem si dohromady vše, co jsem do budoucna potřebovala vědět. Také jsem pochopila, že nemůžu každému věřit, nejde to. Není každý férový, stejně tak ne každému je to jedno! A dle toho jsem příště vybírala. Další fenka už byla s jasnými a předem sdělovanými úmysly a cíli, ne jen „co štěně stojí“! To je cesta špatným směrem. Pak si můžete pořídit štěně sice s rodokmenem, ale nevhodné na výstavy, protože nesplňuje jasně dané podmínky. To je průser „jako hrom“, zejména když to zjistíte až později!

Začala jsem s výstavami a další představou o budoucí chovatelské stanici!

Byla jsem ztracená, propadla jsem pejskům, nebyla cesta zpět! Ale pochopila jsem, že na to musím jinak a také jak! Hlavně naučila jsem se „PTÁT“ pokaždé a detailně, a i když i tak jsem i nadále dělala chyby. Byly už menší a méně časté, takže pokrok. Přesně tyto poznatky mě přivedly k potřebě začít páníčkům vše „detailněji“ objasňovat nejen ústně, ale i písemně pomocí různých publikací. Což je zajímavé, protože tuto možnost lidé nečekali, pomáhá dle konkrétních potřeb a to je fajn.

Jak dne? Zcela odlišně, hodně se ptám, porovnávám a řeším vhodnost daného rodokmenu. Vždyť sháním chovné pejsky a ne mazlíky! Také jsem pochopila, že seč noví páníčci ptají čím dál tím více a už nejsou tak „zbrklí“ při pořizování si pejska na mnoho let!

A co když páníček hledá štěně?

Vždy se ptám velmi podrobně, co hledá a proč, tak můžu předejít nedorozumění! K tomu slouží i publikace na stana-lisnerova.cz

Miluji pejsky. A proto vznikl projekt o psech a jejich zdraví. Mohu tak pomoci s výběrem štěněte, ale i objasnit, že tím to teprve začíná! Po 20letech vlastního chovatelství jsem pochopila, že nejdůležitější pro pejska je správná výživa, a proto se zaměřuji na mokré maso a granule lisované za studena více informací naleznete zde>>
Komentáře