Jak jsem se stala chovatelkou psů

Proč jsem vlastně začala podnikat jako chovatelka psů co to přineslo?

Jako mnoho jiných lidí jsem potřebovala změnu a pro změnu se rozhodla. A i když jsem musela překonat mnoho ne zrovna příjemných období, stálo to za to.

Delší dobu jsem byla dost nalomená, taková roztěkaná, co vlastně chci. A protože jsem měla vždy v sobě zakořeněnou touhu po psech a chovatelství a několik let jsem se pejskům již věnovala, tak proč ne něco víc, proč tedy ne naplno.

  • Rozhodnout se pro chovatelství a cestu chovatele chtělo svůj čas.  Strach všude přítomný, obavy zda to má vůbec smysl, zda to zvládnu. No těch zda a jestli bylo nepřeberné množství.

Před rozhodnutí jsem byla doslova vhozena. Přišla jsem o práci, kterou jsem milovala, práci kterou už nebylo možné v klidu vykonávat.  Po krátkém váhání jsem se rozhodla a šla do risku, zda to vyjde, zda to zvládnu.


Dnes odchovávám pejsky po rodičích se solidními předpoklady a hledám páníčky, kteří si našich mazlíků budou vážit, většinou se mi to také daří.

  • Zní to krásně, ale mnohdy páníčci vůbec netuší, co hledají a proč. Také jak vybrat a později nelitovat svého rozhodnutí.
  • A že vlastně to nejdůležitější přijde „až potom“, až budou mít doma zlobivé psí dítě, které stále něco chce, neposlouchá a umí udělat pěkný binec.

Ono emoce, když páníček vidí štěně, někdy přebijí myšlení. Může se stát, že i přes mnohé rady, doporučení se stejně nerozhodnou správně a pak hledají viníky.

To velmi zamrzí, a proto se snažím o stále vyšší servis, který pomůže nejen se správně rozhodnout, ale hlavně umět se o pejska postarat.

  • Pejsek, který nezapadne do nové rodiny to je vždy moc smutné a pro pejska obrovský stres. Stres který může pejsek odnést se zdravotními následky.

Proto páníčky vyzývám k okamžitému telefonátu, pokud nastane„problém“ nebo se dostanou do nepříjemné situace.

Například zaběhnuté štěně, které je čerstvě v nové rodině a ještě nemá návyky nové rodiny, tak to je vždy až hororová situace, která může skončit i tragicky.  

I na toto je třeba pomyslet a hlavně si uvědomit, že štěně je  jako malé dítě“, které potřebuje mnoho lásky, péče a i učit se, co smí a co ne, a jak dodržovat pravidla nové rodiny.


Nejen tyto zkušenosti mě přiměly k péči o páníčky a jejich psí mazlíčky i po příchodu domů, aby věděli, jak na to, aby se nový člen s rodinou sžil a společně vytvořili „prima partu“. Alespoň někomu snad mohu pomoci

P.S – V příštím článku se zaměřím na téma – Proč BLOG aj. publikace

Stanislava Lisnerová
Miluji pejsky a vše, co s nimi souvisí. Pomáhám páníčkům s výběrem štěněte, či jak se o pejska, co nejlépe postarat, abyste vytvořili prima partu na mnoho let. Pejsek vám vaši lásku mnohonásobně vrátí více informací o mě naleznete zde>>

ebook zdarma

Moje první štěně

Vytvořila jsem pro vás ebook, kde naleznete mnoho zajímavých informací, ale i také názorných příkladů,které vám mohou pomoci s výběrem pejska na mnoho let

Komentáře
  • Chcete si pořídit štěně? Ebook vám napoví, jak na to

  • Nejnovější příspěvky
  • Potkáme se na Facebooku
  • Archivy