Proč začít podnikat jako chovatelka psů

Proč jsem vlastně začala podnikat já, co to přineslo?

Jako mnoho jiných lidí jsem potřebovala změnu, a pro změnu se rozhodla. A i když jsem musela překonat mnoho ne zrovna příjemných období, či situaci stálo to za to.

Delší dobu jsem byla dost nalomená, taková roztěkaná, co vlastně chci. A protože jsem měla vždy v sobě zakořeněnou touhu po psech a chovatelství, chovatelství vyhrálo. Vždyť stejně jsem se této vášni již nějakou dobu věnovala.

Rozhodnout se pro chovatelství naplno a na cestu chovatele se vydat chtělo svůj čas.  Strach všude přítomný, obavy zda to má vůbec smysl, zda to zvládnu. No těch zda a jestli bylo nepřeberné množství.

Před rozhodnutí jsem byla doslova vhozena. Přišla jsem o práci, kterou jsem milovala, práci kterou už nebylo možné v klidu vykonávat.  Jiný zaměstnavatel? I to bylo ve hře, ale to jsem již vnitřně věděla, že ne, že už nikdy.

Špatné zkušenosti byly na poplach a moje hrdost mi nedovolila být někým manipulována, a že to musím změnit.. A tak jsem se po poměrně krátkém váhání rozhodla a šla do risku, že sice už nebudu mít každý měsíc výplatu byť dost nepravidelnou, ale nakonec byla, a že teď už se budu muset postarat sama.


Dnes odchovávám pejsky po rodičích se solidními předpoklady a hledám páníčky, kteří si našich mazlíků budou vážit, většinou se mi to také daří.

Zní to krásně, ale mnohdy páníčci vůbec netuší, co hledají a proč. Také jak vybrat a později nelitovat svého rozhodnutí. A že vlastně to nejdůležitější přijde „až potom“, až budou mít doma zlobivé psí dítě, které stále něco chce, neposlouchá a umí udělat pěkný binec. Ono emoce, když páníček vidí štěně, někdy přebijí myšlení

Může se stát, že i přes mnohé rady, doporučení se stejně nerozhodnou správně a pak hledají viníky. To velmi zamrzí, a proto se snažím o stále vyšší servis, který pomůže nejen se správně rozhodnout, ale hlavně umět se o pejska postarat. Pejsek, který nezapadne do nové rodiny to je vždy moc smutné a pro pejska obrovský stres. Stres který může pejsek odnést se zdravotními následky.

Proto páníčky vyzývám k okamžitému telefonátu, pokud nastane„problém“, či dostanou se do nepříjemné situace.

  • Například zaběhnuté štěně, které je čerstvě v nové rodině a ještě nemá návyky nové rodiny, tak to je vždy až hororová situace, která může skončit i tragicky.  I na toto je třeba pomyslet a hlavně si uvědomit, že štěně je „ jako malé dítě“, které potřebuje mnoho lásky, péče a i učení se, co smí a co ne, a jak dodržovat pravidla nové rodiny.

Nejen tyto zkušenosti mě přiměly k péči o páníčky a jejich psí mazlíčky i po příchodu domů, aby věděli, jak na to, aby se nový člen s rodinou sžil a společně vytvořili „prima partu“. Alespoň někomu snad mohu pomoci

 

P.S – V příštím článku se zaměřím na téma – Proč BLOG aj. publikace

Miluji pejsky a vše, co s nimi souvisí. Pomáhám páníčkům s výběrem štěněte, či jak se o pejska, co nejlépe postarat, abyste vytvořili prima partu na mnoho let. Pejsek vám vaši lásku mnohonásobně vrátí více informací o mě naleznete zde>>

ebook zdarma

Moje první štěně

Vytvořila jsem pro vás ebook, kde naleznete mnoho zajímavých informací, ale i také názorných příkladů,které vám mohou pomoci s výběrem pejska na mnoho let

Komentáře
  • ebook zdarma-úvodní díl

    Pro páníčky, kteří si chtějí pořidit prvního pejska

  • Volné pokračování úvodního dílu

    S čím také musí páníček počítat, než si pořídí pejska

  • Příspěvky
  • Potkáme se na Facebooku