Jako chovatelka pomáhám páníčkům

s výběrem štěněte a výchovou od prvního dne

 

 


 

Bišonkem to začalo

 

        

Můj příběh

  Jsem vášnivou chovatelkou psů.

Proto mojí specializací je pomoc páníčkům,

  • kteří hledají své první štěně v životě
  • potřebují poradit, jak postupovat
  • jak se o pejska postarat od prvního dne

Pes vám vaši lásku mnohonásobně vrátí.


 

Malí psi s hebkou srstí, můj sen

Moji velikou vášní vždy byli psi malých plemen. Malí psi s hebkou srstí, se kterými si lze hrát, skotačit i spát v posteli.

  • Ale protože doma jsme, jako rodina, měli vždy jen německé ovčáky, protože hlídač byl zapotřebí, stal se malý pejsek mým velkým životním snem.

Měla jsem to štěstí, že krátkou dobu v mém životě takový pejsek byl. To postačilo k vnoření si takového snu hluboko do mé dětské dušičky.

 

Když už u nás fenka nebyla, chvilku jsem si říkala, že už nechci nikdy zažít takovou bolest z rozloučení, a že si chci o svém životě rozhodovat sama. Na to jsem musela ještě mnoho let počkat.

  • Jako dítě jsem vše viděla – růžovými brýlemi, až později jsem pochopila, že mít pejska je obrovská radost, ale i starost.

A tak ubíhala léta, já dospěla, pořídila si rodinu. Po několika letech jsme se stěhovali z paneláku do domečku a tak mě začal můj dětský, psí sen znovu nahlodávat.

 

První štěně do rodiny s dětmi
 

Náš první pes byl samozřejmě hlídač. Vždyť u domku na venkově musí být pes na hlídání. Děti byly malé a tak jsem si ještě musela na splnění svých snů počkat.

Chodila jsem do práce a postupně pochopila, že stále jen na něco čekám, a že už je nejvyšší čas něco změnit. Už jsem neodolala a pořídila si své vysněné štěně, malou  mazlivou fenku.

Mým snem byl v budoucnu i chov, ale protože jsem o pravidlech chovu a nárocích na pejsky nic nevěděla, udělala jsem svoji první, ale zásadní chybu.

  • Pořídila jsem si sice krásné, ale pro chovatelství nevhodné štěně.  Nebyl nikdo, kdo by mě vše objasnil tak, jak je třeba. Musela jsem si své zkušenosti získat sama a sem tam si i natlouct.

Postupně, jak jsem již vážněji přemýšlela o chovu, bylo třeba vybírat pejsky pečlivěji, ale také založit si chovatelskou stanici, mezinárodně chráněnou. Stanici, která by mi umožnila odchovávat v budoucnu štěňata dle pravidel chovatelství, štěňata s rodokmenem původu.

První štěně, i když ne zrovna ideální, vše nastartovalo. Už nebyla cesta zpět.

 

Jak to vidím dnes?
 

Byl to šťastný, celkem logicky očekávaný vývoj mého života, i když jsem v té době vůbec netušila, kam až to povede. Spíše jsem si hrála s myšlenkou na chovatelství.

jak šel čas, měla jsem oficiální chovatelskou stanici, měla jsem i psy, se kterými jsem jezdila na různé výstavy a tak dala svému životu jasný směr.

A když jsem přestala vidět důvod, proč bych dále chodila do práce, odešla jsem a začala jako podnikatel, chovatel. 

  • Dnes mám skvělý pocit z toho, co jsem dokázala, a že jsem se nedala odradit od svého dětského snu, a i když není vždy „na růžích ustláno“ splnila jsem si svůj dávný sen z dětství.
  • A protože péče o pejsky není jednoduchá mám stále, co dělat

 

A jak dále, to přeci není všechno

Není, protože jak odchází štěňata do nových rodin, stále častěji vidím, jak moc páníčci tápou a hledají informace, kde se dá. Také často dělají chyby stejně, jako já na začátku.  A proto jsem se rozhodla pomáhat právě s tímto problémem.

  • Předávám velmi podrobnou informační příručku s kompletními informacemi, píši ebooky, BLOG.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale i to je ještě málo, proto připravuji službu, která by pomohla komplexně právě začínajícím páníčkům a ulehčila jim cestu k vytouženému štěněti

 

Krásný den s pejskem

Chovatelka         

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Vše začalo fenkou bišonka frise

 

A jak je to dnes, zhruba po 10 letech chovatelství? 

 

Mám svůj život přesně takový, jaký jsem chtěla mít. Vždy jsem po pejscích toužila a mohla si i svůj sen splnit.

 

A i když cesta nebyla jednoduchá, sem tam jsem zažila pěkné kotrmelce, zvládla jsem to a nelituji svého rozhodnutí.

 

Co je obrovským bonusem, že si mohu sama určovat, kdy budu mít volno pro sebe a své nejbližší a mám čas pomáhat lidem, kteří radu, pomoc hledají. To je obrovský bonus.