Mám štěně, a co teď?

Když jsem si kdysi já pořizovala štěně vůbec jsem netušila do čeho jdu, a co vlastně očekávám od štěněte. Zda to nebude mylné rozhodnutí, na které může doplatit právě fenka.

Fenka, která nemůže za to, že panička není vůbec na výchovu a péči připravena. Prostě jen chtěla pejska a nedomýšlela to, co to následně přinese.

První dny a noci nebyly moc klidné, fenka často plakala a potřebovala hodně utěšovat a já utěšovala, utěšovala, až jsem jí postupně pěkně rozmazlila.

Hledala jsem informace, kde se dalo, časopisy, internet, ale tam nic moc a od chovatelky jsem získala jen kusé informace s dodatkem: To zvládnete nebojte.

Takže příprava „jako fík“

I to byl důvod psaní ebooků na toto téma, či příruček, které předávám páníčkům, aby byli více připraveni a informováni, než si přinesou štěně domů. Když si příručku mnou vytvořenou doma přečtou mnohé pochopí.


Co dělat, když nevím?

Ano, když chcete a hledáte naleznete přesně to, co je třeba vědět. Já osobně doporučuji takovým nezkušeným páníčkům, jako jsem byla kdysi já, aby se nedali a ptali se na vše, co je zajímá a to hlavně dříve, než si pejska přinesou domů.

Mnohdy páníček, který měl pejska před například 10-15 lety dávno zapomněl, co štěně potřebuje a že je to jen malé dítě, které zlobí, neposlouchá a ničí věci okolo sebe

Když už máme pejska doma měl by poradit s péčí a výchovou právě chovatel, protože ten nejlépe zná potřeby svých odchovů

Umět poradit

Jako chovatelka s víceletou praxí již vím, co je třeba zdůraznit a objasnit a také vím, jak moc je důležité, aby nový páníček mohl zavolat, zeptat se kdykoliv později to uzná za vhodné.

Nejen, že tím získávám zpětnou vazbu, jak se našim zlatíčkům vede, ale hlavně mohu poradit tam, kde je to třeba a někdy je to důležité.

Proč tedy je důležité ptát se  dříve, než si přinesete pejska domů?

Právě proto, abyste se vyvarovali zbytečným problémům, které neuvážené rozhodnutí může přinést, a které se složitě řeší.

Například, když si pořídíte pejska úplně jiného, jiný typ, než jste chtěli, či potřebovali.  To už se mnohem hůře řeší, proto informace předem

Pejsek není hračka na odložení, když se znelíbí

PS.

Po několika velmi nepříjemných zkušenostech jsem se rozhodla zvýšit předávání informací páníčkům od A-Z pomocí velmi propracované příručky zaměřené na to, co doma, či tvorbou 3 ebooku, kde naleznete vše doslova „polopaticky“

Na ebooku se pracuje

Miluji pejsky a vše, co s nimi souvisí. Pomáhám páníčkům s výběrem štěněte, či jak se o pejska, co nejlépe postarat, abyste vytvořili prima partu na mnoho let. Pejsek vám vaši lásku mnohonásobně vrátí více informací o mě naleznete zde>>

ebook zdarma

Moje první štěně

Vytvořila jsem pro vás ebook, kde naleznete mnoho zajímavých informací, ale i také názorných příkladů,které vám mohou pomoci s výběrem pejska na mnoho let

Komentáře
  • ebook zdarma-úvodní díl

    Pro páníčky, kteří si chtějí pořidit prvního pejska

  • Volné pokračování úvodního dílu

    S čím také musí páníček počítat, než si pořídí pejska

  • Příspěvky
  • Potkáme se na Facebooku