Pejsek, jak si pořídit štěně

Co vědět a jak postupovat při výběru štěněte a proč-ebook může pomoci s rozhodováním

Proč je deůležité předem zvážit jaké štěně a jestli péči, výchovu pejska zvládnu?

Budu se umět o pejska postarat, i když nebudu doma?

Jak dlouho vydrží pejsek sám?  Je toho mnoho, a proto je třeba předem vše promyslet, než si domů malé štěně donesu. Pak už se musím postarat, co nejlépe to bude možné


Výběr pejska je vždy individuální, každý jsme jiný a máme jiné zájmy, potřeby, ale i možnosti

Dnes má mnoho lidí v paneláku i velká plemena, nebývá to však nejlepší řešení.

Pes potřebuje prostor, pohyb, vylítat se, jinak má ničitelské sklony, je vystresovaný a dává to i hlasitě znát.

Někdy dokonce, když není páníček doma, je pes zavřený ve větší kleci,  kde nemá žádný volný pohyb.

Toto není vůbec dobrě vyřešená situace, časem se to může vymstít

Pokud je v bytě jen chvilku a  mnoho hodin na dvoře, zahradě, cvičišti, na chalupě, kde jsou louky, je to v pohodě, ale pokud ne, strádá a páníček i okolí to brzy pozná.

I na toto je třeba pomyslet při výběru pejska na mnoho let.

Představa, že pejskovi postačí, když jej vezmete na vycházku  nebo jde vedle kočárku, také není to pravé řešení, pes se potřebuje vyřádit, vylítat, hrát si, užívat si volna s páníčkem a čím větší plemeno, tím jsou hry živelnější.

Sama vím, že když vezmu a pustím malého pejska na louce, začne lítat, řádit, užívat si a knírač střední, to už je rachot.

Když si vybíráme pejska, přemýšlíme:

proč toto konkrétní plemeno?

Co si od něj v budoucnu představujeme, co chceme za aktivity dělat

Pokud ano, je to skvělé, štěně rychle odroste a potřebuje mít nějaké aktivity, sporty, chodit na cvičák, například na školičky, agility aj. druhy sportů.

Pokud ne a vybíráme dle módnosti, velmi často přijde rozčarování a zjištění, že se k nám, našemu stylu života vůbec nehodí a co pak.

Co když chci pejska stejného, jako mají moji známí, chci opravdu takovéto plemeno?

Vždy lze vybrat pejska přesně pro nás, naše zájmy, jen to chce mnoho informací předem a promyslet postup, co vše zvážit, zjistit, než se rozhodneme.

Existuje mnoho výjimečných plemen, která nemá kdekdo, jen si vybrat.

Pejsek není jen doplněk, ale živý tvor, který má své potřeby a chce hlavně pozornost páníčka, aktivity, které budou bavit všechny a bude na ně i čas.


Já, když se rozhodovala a vybírala knírače,

věděla jsem, že chci pejska pro výcvik, ne náročné zkoušky, chci výstavy, chov,  ale i hlídače a dle toho jsem vybírala.

Věděla jsem, že to není pes do bytu, a ani bych jej doma nechtěla, poznala jsem, co knírač dokáže. Potřebuje výcvik od 1.dne a pevnou ruku.
Pes nebo fenka?

Záleží na prioritách, pes nehárá a nemusí ho páníček tak hlídat, fenka ano, ale 1- 2x do roka se to dá zvládnout a jen ji ohlídat, mít někde v bezpečí-místnost, oplocený prostor, aby nemohla utéct, či se k ní nemohl cizí pes dostat. Psi umí být velmi vynalézaví


Rozhodně to není důvod ke kastraci, protože tím fenku ochudíte o přirozený vývoj a hormonální rovnováhu, už to prostě není ono.


Jaké aktivity vybírat?

Je třeba vybírat to, co baví páníčka a je vhodné pro pejska, je kouzelný pohled na pejska jak běhá podle plánu a výuky, jak zdolává s obrovskou radostí překážky a jak touží po pochvale páníčka.

Pes rozhodně nepatří do boudy a na řetěz, to jej rychle znicí, i toto je třeba předem promyslet.

Když pes do bytu, jaký typ srsti je vhodný?

Mnoho páníčků si vybírá módní plemeno psa, a až následně zjišťuje, že ta srst je problém, že pes líná a chlupy jsou doslova i v posteli, že myčku máte plnou chlupů a že česání nepomáhá?

Mě se také moc líbí pejsci s hustou, chundelatou srstí, ale když hledám pejska do bytu, musím vybírat nelínající plemeno a ani tak se sem tam odpadlému chloupku nevyhnu.

Máte doma alergik

Vybírejte pejska velmi pečlivě, promyšleně, raději si ověřte i u lékaře, co v konkrétním případě, jaké plemeno vybrat.  

Pokud je nelínající pejsek udržován ve velmi krátké srsti, je vhodný téměř pro každého, tedy i alergika, takto lze ještě více minimalizovat riziko a pokud i toto je problém, tak plemeno bez srsti.

Doporučuji vyžádat si ebook, kde naleznete mnoho cenných zkušeností od chovatele malých i středních plemen psů. Neváhejte a využijte této možnosti, pomůže vyhnout se špatnému výběru.

I já dělám sem tam chyby, ale už také vím, co je třeba ohlídat a na co si dát zvýšený pozor


Doporučení

Vybírejte promyšleně, s cílem společníka na mnoho let. Je hrozný pohled na pejska dříve milovaného a později odhozeného.

PS:  Jak také může dopadnout nepromyšlené rozhodnutí

Nedopusťte, aby , jakmile si domů přinesete štěně nastalo zděšení, protože vůbec nevíte, co a jak.

Po několika velmi nepříjemných zkušenostech jsem se rozhodla nejen zvýšit předávání informací páníčkům od A-Z, ale i tvorbou ebooku, kde naleznete vše doslova „polopaticky“ Zejména noví páníčci oceňují velmi podrobné informace, takže nevíhejte a využijte této možnosti

Na tomto ebooku se nyní pracujeMiluji pejsky a vše, co s nimi souvisí. Pomáhám páníčkům s výběrem štěněte, či jak se o pejska, co nejlépe postarat, abyste vytvořili prima partu na mnoho let. Pejsek vám vaši lásku mnohonásobně vrátí více informací o mě naleznete zde>>

ebook zdarma

Moje první štěně

Vytvořila jsem pro vás ebook, kde naleznete mnoho zajímavých informací, ale i také názorných příkladů,které vám mohou pomoci s výběrem pejska na mnoho let

Komentáře
  • ebook zdarma-úvodní díl

    Pro páníčky, kteří si chtějí pořidit prvního pejska

  • Volné pokračování úvodního dílu

    S čím také musí páníček počítat, než si pořídí pejska

  • Příspěvky
  • Potkáme se na Facebooku